Tekrar Arkadaşıma

Kıymetli dostum,

Ne kadar sevindirmiştin beni bir ay evvel. ubuk.me adresinde cümlelerini okuyunca çok mutlu olmuştum. Dedim ki kendi kendime daha kim bilir ne inciler toplayacağız bu adresten, yerinde tespitlerini takdir ve tasdikle okuyacağız. Lakin bir ay geçmesine rağmen bugün yine aynı başlığı görüyorum.

Üzüldüm doğrusu. Başkasının blogu olsa bu kadar üzülmem ya seninkinde yeni yazılar göremeyince üzülüyorum.Biliyorum ki senin kaleminden bir tane daha yok. Senden de bir tane daha yok da onun için. Bu aralar herkes birbirine çok farklısın diyor ya, klişe oldu o yüzden o laf ama sen gerçekten farklısın. “Nevi şahsına münsahır” derim ben tahmin edeceğin üzere. Öylesin işte. Kimseyi taklit etmeye çalışmadan, içinden geldiği gibi yazıyorsun bu yüzden çok keyif alıyorum seni okurken. İnan, bir edebiyat mecmuası neşretsem -ki dilerim neşrederim bir gün- telefona sarılıp “ne olur mecmuada yaz” diyeceğim ilk kişi sen olursun. Eminim ki öyle bir mecmuada en çok okunan köşe, sütun da seninki olur.

Canım efendim, ne olur yaz. Yazın yazmak daha zor, biliyorum ama mahrum etme bizi. Sen her andan, her vaziyetten anlatılacak, üzerine iki kelam edilecek şeyler bulursun. Daha fazla bekletme bizi.

Umuma açık yazdığım bu mektubun ilk mektubum olduğunu düşünerek mazur gör hatalarımı. Ben senin gibi ibdai (özgün) yazamıyorum, bunda da sana öykündüm, affola.

Sevgilerle…
Onur BÜLBÜL

Not: “Öykünmek” kelimesinin karşılığını “taklit etmek” diye vermiş TDK ama ben öykünmenin taklit etmeden daha masum olduğunu düşündüğümden taklidi tercih etmedim.  

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s