Kitap Meraklısının Rafından / Günlerin Getirdiği~Sözden Söze

 

Hayata bakış, edebiyat ve dil zihniyeti, siyasi fikir gibi alanlarda kesinlikle paralel olmadığım birinin kitabını blogumda paylaşacağımı hatta tavsiye edeceğimi söyleseler güler geçerdim. Hele ki mezkur yazar Nurullah Ataç ise. Lakin ne yapalım ki hayatın karşımıza ne çıkaracağı tahmin edilemiyor. İşte oturdum ve bu samimi deneme kitabı hakkında karalıyorum.

Samimiyi boşuna kullanmadım. Çok deneme okudum ama bu kadar samimi bir deneme okumamıştım. Yahu Nurullah Bey sanki karşınıza oturmuş, anlatıyor da anlatıyor. Hele “Hastalık” başlıklı bir yazı var ki kendinizi Nurullah Bey’in hastanedeki odasında buluyorsunuz. Yatağının baş ucundasınız.

Her yazısı için ayrı ayrı paragraflar yazmayı çok isterdim ama ben bir münekkit değilim. Eh tenkit gibi uzun bir eser yazacak kabiliyette olmadığım da belli, o sebeple “KEDİ” başlıklı yazıyı şiddetle tavsiye ederek bitireceğim yazımı. Yazının içeriği hakkında ise hiçbir şey yazmak istemiyorum. Kesinlikle kitabı alınız, okuyunuz.

Günlerin getirdiği, yukarıdaki fotoğraftan da anlaşılabileceği üzere Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı. Nurullah Ataç’ın bütün eserlerini basan Yapı Kredi’ye bir teşekkürü de borç bilirim. Yalnız hatırlatmak isterim ki üç ciltlik Günce ve Diyelim~Söz Arasında kitapları tükenmesine rağmen yeniden basılmamış. Onların basılmasını da dört gözle bekliyorum.

Kitabın etiket fiyatı 15 TL. Yapı Kredi’nin alışveriş sitesinden ise 12.75 TL’ye alınabiliyor. Link de şu: http://alisveris.yapikredi.com.tr/tanim.asp?sid=XVY3W15ITG0GSQ38SSZL

Kitap hakkında daha ayrıntılı bilgi için ise yine Yapı Kredi’nin tanıtım sayfasına bakılabilir: http://www.ykykultur.com.tr/kitap/gunlerin-getirdigi-sozden-soze

Şimdiden iyi okumalar…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s